„GRAMY DLA KACPRA”

Amatorski Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej pod hasłem „GRAMY DLA KACPRA”

W sobotę 23 marca br. w hali sportowej w Kluczewsku miało miejsce niecodzienne wydarzenie sportowe. Zorganizowany został turniej piłki siatkowej na rzecz chorego Kacperka. W turnieju wzięło udział 13 drużyn mieszanych, turniej został rozegrany w 3 grupach, systemem „każdy z każdym”.

Continue reading


V Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki

W dniach 5-7 kwietnia przedstawiciele Centrum Informacji Turystycznej w Kluczewsku wraz z Lokalną Grupą Rybacką „Między Nidą a Pilicą” brali udział w V Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki w Kielcach. Targi  AGROTRAVEL, zgromadziły w tym roku 135 wystawców z kraju i zagranicy oraz blisko 20-tysięczną publiczność. Targi to nie tylko okazja do promocji oferty wypoczynkowej i walorów swojej miejscowości, ale również miejsce, gdzie można nawiązać cenne partnerskie kontakty.Obecność przedstawicieli CIT podczas targów miała na celu prezentacje oferty turystycznej i wypoczynkowej naszej gminy oraz popularyzację gospodarstw agroturystycznych z naszego regionu.  Zainteresowanym przechodniom rozdawane były nie tylko ulotki reklamowe dotyczące walorów przyrodniczych i atrakcji turystycznych na terenie Gminy Kluczewsko, ale również słodki upominek. Największe zainteresowanie wzbudziła degustacja pieczonego prosiaka, który został przygotowany przez Pana Romana Kłudziaka – właściciela Gospodarstwa Agroturystycznego z terenu Gminy Kluczewsko.


Zakończenie kursu komputerowego z programu „Polska Cyfrowa Równych Szans”

Zakończenie kursu komputerowego z programu „Polska Cyfrowa Równych Szans”Kilkutygodniowe zmagania komputerowe zostały zakończone. Uczestnicy kursu komputerowego prowadzonego w ramach projektu „Polska Cyfrowa Równych Szans” przeznaczonego dla pokolenia 40+, ostatecznie podsumowali swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć. W kursie uczestniczyło 7 beneficjentów, którzy zdobyli wiedzę z zakresu: budowy komputera i obsługi urządzeń komputerowych, obsługi edytora tekstu i nawigacji przeglądarki internetowej, obsługi najpopularniejszych wyszukiwarek i metod wyszukiwania, a także założyli swoją pocztę               e – mailową. Celem kursu było przełamanie barier psychologicznych w użytkowaniu sprzętu komputerowego i wykorzystanie zdobytej wiedzy w obsłudze programów komputerowych w codziennym życiu. Zajęcia odbywały się w miłej i przyjemniej atmosferze w budynku Centrum Informacji Turystycznej w Kluczewsku. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy potwierdzające udział w zajęciach oraz skromne upominki ufundowane przez LGR „Między Nidą a Pilicą”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom kursu wytrwałości i zapału w zdobywaniu wiedzy i umiejętności podczas zajęć.

 


Festyn w Kluczewsku „80 minut od Warszawy, 100 km od Łodzi”

18 sierpnia 2012r. na stadionie sportowym w Kluczewsku odbył się festyn rodzinny „…80 minut od Warszawy, 100 kilometrów do Łodzi…”, inaugurujący kampanię promującą obszar Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Rybackich – Lokalnej Grupy Rybackiej „Między Nidą a Pilicą”. Na imprezie zaprezentowała się każda z dziewięciu gmin, wchodząca w skład naszej grupy  rybackiej.

Najważniejszym punktem uroczystości było otwarcie w budynku Urzędu Gminy Centrum Informacji Turystycznej, które będzie służyć mieszkańcom i turystom.  Należy w tym miejscu zaznaczyć, że centrum powstało w wyniku podpisania umowy pomiędzy Samorządem Województwa Świętokrzyskiego a gminą Kluczewsko na realizację projektu „Adaptacja i wyposażenie Centrum Informacji Turystycznej w Kluczewsku wraz z promocją obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju Obszarów Rybackich”, a więc operacji na którą Gmina Kluczewsko pozyskała dofinansowanie z LGR w ubiegłorocznym konkursie.

Część rozrywkowa odbyła się na pobliskim stadionie. Jedną z największych atrakcji był przelot wielkim balonem oraz przejażdżka pojazdami militarnymi. Nasze stowarzyszenie w  zamian za możliwość wystawienia się ze swoim stoiskiem sfinansowało bezpłatne zabawy dla dzieci w postaci kuli zorb oraz turnieju i strzelnicy paintballowej, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Podczas festynu rozstawione były liczne stoiska promujące instytucje, gminy, stowarzyszenia, indywidualnych twórców, gospodarstwa agroturystyczne. Prezentowali się między innymi: stadniny koni, firma oferująca rekreacyjne loty balonowe, łowisko ryb z Rzeszówka, firmy oferujące spływy kajakowe.

Część artystyczną imprezy rozpoczął występ zespołu ludowego „Ale Babki” z Komparzowa, zaprezentowało się też Koło Gospodyń Wiejskich z Krasocina, zespół ludowy „Złoty Kłos” z Secemina. Występ gwiazdy wieczoru- zespołu Lombard był bardzo energetyczny. Grupa zakończyła koncert swoimi największymi hitami – „Przeżyj to sam” i „Szklana pogoda”.

Cała impreza odbyła się w miłej i przyjemnej atmosferze.