Dożynki Powiatowe – Święto Plonów Secemin 2014

Tegoroczne Święto Plonów odbyło się 24 sierpnia na stadionie sportowym w Seceminie. Honorową odznaką „Zasłużony dla Rolnictwa” zostali odznaczeni rolnicy z naszej gminy tj. Stanisław Wojciechowski z Komparzowa i Stefan Prokop z Rudki. W konkursie „Piękna i Bezpieczna Zagroda – Przyjazna Środowisku” III miejsce zajęło gospodarstwo Zdzisławy i Józefa Krupów z Dobromierza. Natomiast wieniec dożynkowy wykonany przez Stowarzyszenie Wiejskie Wsi Komorniki „Nad Czarną” zajął III miejsce. W tym roku na dożynkach swoje stoiska miały również organizacje pozarządowe, wśród nich znalazły się cztery organizacje z naszej gminy:
– Stowarzyszenie Wiejskie Wsi Komorniki „Nad Czarną”
– Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko „Od pomysłu do działania”
– Ochotnicza Straż Pożarna Dobromierz
– Gminny Klub Sportowy GKS Kluczewsko