Dostęp do ZIP w Gminie Kluczewsko

4 lutego br. w Centrum Informacji Turystycznej w Kluczewsku dyżurowali pracownicy Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Mieszkańcy gminy oraz osoby zainteresowane mogli odebrać hasło i login dostępu do ZIP (Zintegrowanego Informatora Pacjenta).


Osoba, która posiada login i hasło może po zalogowaniu na swoim komputerze między innymi: poznać wykaz świadczeń medycznych sfinansowanych przez NFZ, sprawdzić, jakie miała zlecane i wykonane badania, sprawdzić, jakie zrealizował recepty na leki refundowane, dowiedzieć się, ile kosztowały udzielone świadczenia medyczne i dopłaty do leków, sprawdzić status swojego ubezpieczenia, dowiedzieć się, gdzie jest zapisany do lekarza rodzinnego, pielęgniarki i położnej, sprawdzić, jakie miała zlecane i wykonane badania, sprawdzić kolejki oczekujących na wizyty w poszczególnych przychodniach, wyszukać placówki medyczne w całym kraju, łącznie z harmonogramem przyjęć i mapą dojazdu, które mają umowę z NFZ.
Kampania Narodowego Funduszu Zdrowia cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców, w trakcie dyżuru pracownicy udostępnili dostęp do ZIP dla 126 osób.
Osoby, które nie miały możliwości skorzystania z dostępu do ZIP zapraszamy do Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Kielcach.